جشنواره ی زمستانی آسیاتک
سرویس یلدا >> سرعت : 4 مگابیت (درون شبکه 12 مگابیت) / ترافیک : 15 گیگ (4 تا 10 صبح 60 درصد تخفیف) / دوره : 15 ماه / قیمت : 35,000 تومان ، قیمت خرید ویژه از وبسایت گیل تک : 25,000 تومان
حذف محدودیت سرعت در ارتباطات درون شبکه ای
نهایت سرعت ممکن در دانلود از وبسایت های داخلی و سرورهای ایران ، ارتباط کاربران آسیاتک با یکدیگر در شبکه های اجتماعی ، ارتباط تصویری و...
جشنواره پاییزی آسیاتک ، هر گیگ 1,000 تومان
سرویس آ مثل آسیاتک >> سرعت : 2 مگابیت (درون شبکه 12 مگابیت) / ترافیک : 60 گیگ (2 تا 8 صبح 80 درصد تخفیف) / دوره : 12 ماه / قیمت : 60,000 تومان
تجربه سرعتی متفاوت
ارائه سرویس های متنوع با سرعت 2 / 4 / 6 / 10 / 12 مگابیت بر ثانیه ، همراه با بازه رایگان شبانه
جایزه ملی کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات سال 93
آسیاتک دریافت کننده تنها تندیس چهارمین دوره جایزه ملی کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه ارائه خدمات اینترنت پرسرعت
سرویس های متنوع برای تمام نیازها
سرویس های متنوع برای نیاز گروه های مختلف کاربران ، کم مصرف ها ، دانلودرها ، گیمرها و...
قرارداد اشتراک خدمات | گیل تک - عاملیت رسمی آسیاتک
  • 01333752075
  • گیلان ، رشت ، نرسیده به میدان گیل ، کوچه پیام نور ، گیل آنلاین (دفتر مرکزی گیل تک)
گیل تک – عاملیت رسمی آسیاتک

قرارداد اشتراک خدمات

 

 

با توجه به اینکه سرعت دریافت اطلاعات (دانلود) بر اساس کیلوبیت بر ثانیه نمایش داده میشود ، برای تبدیل سرعت سرویس ها به کیلوبایت بر ثانیه باید سرعت سرویس را به عدد ۸ تقسیم کرد ، به عنوان مثال سرعت اسمی سرویس چابک در زمان دریافت اطلاعات 1024÷8=128 کیلوبایت بر ثانیه است.

بر اساس توافق نامه سطح خدمات که شرکت های ندا موظف به رعایت آن هستند ، ضریب اشتراک سرویس ها ۱ به ۸ می باشد ، یعنی شرکت ها میتوانند یک پهنای باند ۱۰۲۴ را به ۸ مشترک بدهند ، در این صورت سرعت برقراری هر مشترک بین ۱/۸ تا نهایت سرعت یعنی ۱۰۲۴ کیلوبیت (۱ مگابیت) می باشد.

در صورتی که سرعت سرویس بیش از مقدار خریداری شده باشد ، به صورت تشویقی در اختیار کاربر قرار گرفته و اگر به زیر ۱/۸ سرعت خریداری شده برسد ، کاربر می توانید از طریق شکایت اینترنتی در وبسایت سازمان تنظیم مقرارت و ارتباطات رادیویی ، درخواست غرامت کند.

به همین علت نام سرویس تا ۱۰۲۴ کیلوبیت در نظر گرفته شده ، یعنی کاربر سرعتی بین ۱/۸ برابر با ۱۶ کیلوبایت بر ثانیه تا نهایت سرعت سرویس یعنی ۱۲۸ کیلوبایت بر ثانیه خواهد داشت.

 

جدول معرفی سرویس ها بر اساس پهنای باند استاندارد (با ضریب ۱ به ۸) اختصاص یافته ، مطابق با مصوبه ۱۸۱ سازمان تنظیم مقررات و نحوه تبدیل پهنای باند خریداری شده از بیت به بایت :

سرویس های حجمی

نام سرویس سرعت اسمی به بیت سرعت اسمی به بایت (دانلود) حداقل سرعت حداکثر سرعت
حامی ۱۲۸ Kb ۱۶ KB ۲ KB ۱۶ KB
چالاک ۲۵۶ Kb ۳۲ KB ۴ KB ۳۲ KB
چلچله ۵۱۲ Kb ۶۴ KB ۸ KB ۶۴ KB
چابک ۱۰۲۴ Kb ۱۲۸ KB ۱۶ KB ۱۲۸ KB
کیمیا ۲۰۴۸ Kb ۲۵۶ KB ۳۲ KB ۲۵۶ KB
کولاک ۴۰۹۶ Kb ۵۱۲ KB ۶۴ KB ۵۱۲ KB
شهاب ۱۰۲۴۰ Kb ۱۲۸۰ KB ۱۶۰ KB ۱۲۸۰ KB

 

سرویس های اینترانت (شبکه ملی اطلاعات)

نام سرویس سرعت اسمی به بیت سرعت اسمی به بایت (دانلود) حداقل سرعت حداکثر سرعت
شبکه ملی اطلاعات ۱۲۸ ۱۲۸ Kb ۱۶ KB ۲ KB ۱۶ KB
شبکه ملی اطلاعات ۲۵۶ ۲۵۶ Kb ۳۲ KB ۴ KB ۳۲ KB
شبکه ملی اطلاعات ۵۱۲ ۵۱۲ Kb ۶۴ KB ۸ KB ۶۴ KB
شبکه ملی اطلاعات ۱۰۲۴ ۱۰۲۴ Kb ۱۲۸ KB ۱۶ KB ۱۲۸ KB
شبکه ملی اطلاعات ۲۰۴۸ ۲۰۴۸ Kb ۲۵۶ KB ۳۲ KB ۲۵۶ KB

 

کیفیت سرویس ها در استفاده روزانه (متوسط ضریب اشتراک ۱ به ۳)

مطابق قوانین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ، ضریب اشتراک سرویس ها 1 به ۸ می باشد ، اما آسیاتک برای افزایش کیفیت و رضایت کاربران ، سرویس ها را با ضریب تسهیم به مراتب پایین تر از الزامات قانونی در اختیار مشترکین قرار می دهد ، مقادیر در نظر گرفته شده ی بالا و اعلام آن به مشترکین فقط به منظور اطلاع از کیفیت استاندارد سرویس خریداری شده می باشد و اینکه اگر در بازه هایی به دلایل مختلف مانند کمبود پهنای باند مرکز یا ترافیک بالای شبکه ، کاهشی در سرعت ارتباط مشترکین پدید آید طبیعی بوده و این مقدار پایین تر از سطح استاندارد تعیین شده از سوی سازمان تنظیم مقررات نخواهد بود ، با این حال ملاک آسیاتک همواره ارائه سرویس مناسب به کاربران می باشد و از این رو متوسط ضریب تسهیم خط سرویس ها 1 به ۳ در نظر گرفته شده و این ضریب از میزان ۱ به ۸ (استاندارد سازمان تنظیم) تجاوز نمی کند.

اما عملا در زمان استفاده ، شما نه تنها سرویس را با تسهیم به طور متوسط بین ۳ کاربر دریافت نمی کنید ، بلکه سرعت به مراتب چندین برابر سرعت اسمی سرویس خریداری شده می باشد.

 

کیفیت سرویس های حجمی در بازه رایگان و سرویس های نامحدود (حداکثر ضریب اشتراک ۱ به ۸)

به دلیل ترافیک بالای شبکه در بازه رایگان و همچنین استفاده مداوم کاربران از پهنای باند اختصاص یافته در سرویس های نامحدود اینترنت / اینترانت ، سرعت تمامی سرویس های حجمی در بازه رایگان و سرویس های نامحدود در تمامی ساعات بر اساس شرایط استاندارد تعیین شده از سوی سازمان تنظیم مقررات خواهد بود ، لذا ضریب اشتراک حداکثر ۱ به ۸ در نظر گرفته شده ، توجه داشته باشید که در بازه رایگان ، سرعت دریافت اطلاعات از وبسایت های داخلی که ۹۰   % آن ها در دیتاسنتر آسیاتک میزبانی می شوند ، ممکن است از سرعت اسمی سرویس نیز بالاتر باشد.

یک سرویس ۲ مگابیت بر ثانیه در بازه رایگان باید سرعتی بین ۳۲ تا ۲۵۶ کیلوبایت داشته باشد ، هیچ محدودیتی بر روی اکانتینگ اعمال نمی شود و در روزها و ساعات مختلف به دلیل افزایش یا کاهش کاربران در شبکه ، سرعت سرویس در بازه استاندارد تعیین شده متغییر خواهد بود.

کلیه سرویس های حجمی در بازه رایگان و در زمان دانلود از دیتاسنترهای داخلی با نهایت سرعت ممکن در دسترس خواهند بود ، بستگی به منطقه مخابراتی و میزان پهنای باند اختصاص یافته به مرکز حتی با یک سرویس ۱ مگابیت نیز می توان در بازه رایگان از دیتاسنترهای داخلی (حتی سایت هایی که بر روی دیتاسنتر آسیاتک نمی باشند) سرعنی تا ۱۰ مگابیت بر ثانیه را تجربه کرد.

 

آسیاتک همواره سعی داشته تا خدماتی با کیفیت بالاتر در اختیار مشترکین قرار دهد ، به همین منظور تا زمانی که امکانات لازم فراهم باشد ، ضریب اشتراک سرویس ها بسیار پایین تر از الزامات قانونی در نظر گرفته می شود و سرعت نه تنها کمتر از حداکثر سرعت استاندارد سرویس خریداری شده نمی باشد ، بلکه بسته به تراکم جمعیت ، میزان کاربران هر منطقه مخابراتی و میزان پهنای باند اختصاص داده شده به مرکز ، چندین برایر خواهد بود و در صورت امکان تا نهایت سرعتی که خط تلفن مشترک ظرفیت داشته باشد باز گذاشته می شود ، سرعت ها به خصوص در سرویس های زیر ۱ مگابیت در بازه هایی تا بیش از ۱۰ برابر سرعت اسمی خریداری شده نیز قابل استفاده خواهند یود.

در صورت وجود کیفیت مناسب در خط تلفن مشترک ، پهنای باند تا سقف ۱۰ مگابیت بر ثانیه باز گذاشته می شود و در صورت درخواست از بخش پشتیبانی این مقدارتا سقف ۱۲ مگابیت نیز قابل افزایش است ، تا تمامی کاربران بتوانند در طول روز از اینترنتی با کیفیت و سرعت مناسب بهره مند شوند.

مطابق بند ۳ مصوبه ۱۵۲ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ، هزینه ارسال (آپلود) رایگان بوده و در صورتحساب مشترکین محاسبه نخواهد شد.

بهره گیری مناسب و کامل از سرویس های با سرعت بالا (کیمیا / کولاک / شهاب) مستلزم کیفیت مناسب خط تلفن مشترک می باشد.

خرید سرویس به صورت حضوری و یا آنلاین به منزله قبول قرارداد اشتراک خدمات اینترنت پرسرعت آسیاتک می باشد ، برای مشاهده این قرارداد اینجا کلیک کنید.

فروش آنلاین اینترنت پرسرعت در سراسر کشور